راه روشن میشه اگه چراغ من باشی...

بعد از فراز و نشیب ها، تردیدها و دلتنگی های بسیار،

به همان نتیجه ای رسیدم که سالها قبل، در دستنوشته ای از "دکتر" خوانده بودم...

نمی دانم در زمره ی آدم های خوب قرار می گیرم یا نه، اما می دانم که از زمانی که این حرف را نوشتم و بر دیوارِ حرفهای فراموش نشدنی دلم قاب گرفتم، دلم پر کشید برای این گونه زندگی کردن.

در وصیت نامه اش نوشته بود:

خدا را سپاس می گذارم که عمر را به خواندن و نوشتن و گفتن گذراندم که بهترین «شغل» را در زندگی، مبارزه برای آزادی مردم و نجات ملتم میدانستم و اگر این دست نداد بهترین شغل یک آدم خوب، معلمی است و نویسندگی و من از هیجده سالگی کارم این هر دو.

حالم این روزها خوب است. سبُکم، و آرام.

تکلیف خودم با دلم روشن شده، خیلی روشن تر از قبل.

تجربه ی معلم شدن را هم می خواهم و می دانم معلم خوبی خواهم شد...

برای یک قدم رو به جلو، آماده ام...

خدایا، گوشه چشمی!

لبخند

/ 6 نظر / 52 بازدید
مونا

سلام زهرا جان خوبی؟ مبارکه[گل] ولی این همه استرس برای تدریس؟!!!! ناگفته نماند شب اولی که می خواستم برم دانشگاه سه بار بیدار شدم و درسم را مرور کردم ..... خیلی بد بود اما در پنج دقیقه اول همه چیز تمام شد و بخیر گذشت. شاه کلیدش اینه که به درست مسلط باشی همین! موفق باشی عزیزم

یک دوست

در ویژه برنامه "یک فیلم، یک سلام"؛ چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت با شعار "نقد انسان و ستایش انسان است" رونمایی شد رونمایی از فیلم "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" ساعت ۱۸ با حضور وحید جلیلوند (کارگردان)، علی جلیلوند و محمدحسین لطیفی (تهیه کننده) و برزو ارجمند در پردیس ملت برگزار شد. چهارشنبه 19 اردیبهشت با شعار به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی س

اقلیما

شکر الرحمن! [ماچ]

خاکدان

پس از مدتها باز سلام . اولا معلمی شغل انبیا است . ان پیر راه گفت . ثانیا شما خیلی وقت است معلمید. کار معلم اموختن -یاد گرفتن- و اموختن -یاد دادن - است . و هیچ کلامی و هیچ قلمی روان نیست مگر یاد میدهد . یا از رحمان یا از رجیم . و قلم شما الحمد لله از رحمان میگوید . سالها پیش منهم دلم میخواست معلم باشم -سر کلاس درس ،چون هنوز عده ای فقط انرا معلمی میدانند_. امتحانی هم کردم اما ادامه اش میسور نشد. اما بعدا فهمیدم تمام عرصه زندگی عرصه معلمی است . عرصه اموختن و اموختن و اموختن .و هرروز روز معلم است چونکه هر روز روز انبیاست . معلم گرامی روزت مبارک.

behdone

شاد و پیروز باشید.